ضوابط و شرایط استفاده از خدمات پینر

کاربرانی که قصد استفاده از خدمات پینر را دارند، لازم است این ضوابط و شرایط را به طور کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و یا درج آگهی خود در پایگاه اینترنتی پینر (سامانه پینر) نمایند. عضویت و درج آگهی در سامانه پینر به منزله علم و آگاهی کلیه کاربران نسبت به ضوابط و شرایط خدمات مورد درخواست می باشد. لازم به ذکر است که کاربران با درج آگهی، ثبت درخواست خدمات و یا عضویت در سامانه پینر، در واقع اعلام می نمایند که کلیه ضوابط و مقررات را مطالعه نموده و ملتزم به آن می باشند و طبق ماده ۱۰ قانون مدنی با درج آگهی و ثبت درخواست خدمات در سامانه در واقع قراردادی بین کاربر و پینر منعقد می گردد که طرفین طبق ضوابط و مفاد ذیل متعهد به آن می باشند. لذا هرگونه ادعایی مبنی بر بی اطلاعی نسبت به ضوابط مسموع نمی باشد و پینر در این خصوص مسئولیتی ندارد.

همچنین کاربر باید توجه نماید که این ضوابط و مقررات در طول زمان قابل تغییر است و این تغییرات در پایگاه اینترنتی، برنامه و سامانه پینر به روز رسانی می گردد، لذا مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات بر عهده کاربران می باشد.

قسمت اول- مواد و شرایط کلی

 

الف- تعاریف

1) پینر: پینر اولین نقشه گردشگری در سراسر ایران می باشد که دارای مجوز فعالیت از مرکز توسعه تجارت الکترونیک (اینماد)، با طراحی سامانه خود به نام «پینر – نقشه گردشگری ایران»، بستر و زیر ساخت اینترنتی مناسب جهت درج، انتشار و نمایش آگهی تهیه و تولید شده توسط کاربران برای عرضه کالا و خدمات کاربران را فراهم می نماید. کاربر باید توجه نماید که پینر به هیچ عنوان تولید کننده، فروشنده و عرضه کننده کالا و خدمات آگهی شده در سامانه پینر نمی باشد.

2) سامانه پینر: مجموعه نرم افزار ها و سخت افزار های متعلق به پینر که برای طراحی، پیاده سازی و اجرای برنامه پینر به کار گرفته شده است و یا می شود که شامل و نه محدود به نرم افزار، پلتفرم، برنامه پینر، پایگاه اینترنتی پینر و سامانه پیام کوتاه پینر می باشد.

3) کاربر: هر متقاضی حقیقی یا حقوقی می باشد که درخواست استفاده از خدمات پینر را در سامانه پینر ثبت می نماید.

4) حساب کاربری: صفحه ورود کاربران به سامانه پینر می باشد که پس از ثبت نام و تکمیل اطلاعات مورد نیاز تشکیل شده و در اختیار کاربر قرار می گیرد.

5) قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران: منظور کلیه قوانین حاکم بر کشور اعم از قانون اساسی، قوانین عادی و تکمیلی، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع فعالیت موضوع این ضوابط و مقررات می باشد.

 

ب- حفظ حریم شخصی و امنیت اطلاعات

1) پینر ضمن احترامی که برای حفظ حریم شخصی کاربران قائل است، برای استفاده از امکانات پایگاه اینترنتی و برنامه پینر توسط کاربران، اطلاعاتی را از کاربران درخواست می کند تا بتواند خدمات امن و مطمئنی را به کاربران خود ارائه نماید. پینر درخصوص این اطلاعات مطابق با قانون حریم خصوصی جمهوری اسلامی ایران عمل می کند.

2) پینر تعهد می نماید که از اطلاعات جمع آوری شده توسط سرورهای پینر با استفاده از روش ها و ابزارهای عرفی متعدد از جمله رمزگذاری، پسووردها، امنیت فیزیکی و… محافظت نماید. در صورتیکه علیرغم اتخاذ اقدامات احتیاطی و حفاظتی معمول، اشخاص ثالث به اطلاعات جمع آوری شده دسترسی غیر مجاز و غیر قانونی پیدا نمایند، پینر هیچگونه مسوولیتی در این خصوص نخواهد داشت. 

3) پینر بنا به صلاحدید ممکن است اطلاعات شخصی کاربر را به منظور پاسخگویی به درخواست‏های قانونی صادره از مراجع ذیصلاح و یا پاسخ ‏دهی به ادعاهایی مبنی بر این که موضوع یا مضمونی مخل حقوق دیگران شده، یا برای حمایت از حقوق مالکیت و یا امنیت هر شخص ثالثی، استفاده یا افشاء نماید. لذا با تایید این ضوابط و مقررات، کاربران صراحتاً رضایت خود را با جمع‏ آوری، نگهداری، استفاده و افشاء اطلاعات شخصی خود، در چارچوب شرایطی که در این بخش از ضوابط مشخص شده است، اعلام می‏کنند.

4) اطلاعاتی که ممکن است توسط پینر جمع آوری، ذخیره و یا استفاده گردد، به شرح ذیل می باشد:

    – نشانی پست الکترونیکی، شماره تلفن، اطلاعات تماس (با توجه به خدمات استفاده شده)، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری یا شماره حساب بانکی؛

    – اطلاعات آگهی کننده بر اساس فعالیت‏ های انجام گرفته در سامانه، که شامل شناسه دستگاه، رایانه و اطلاعات اتصال، آمار بازدیدهای صورت گرفته از صفحات، ترافیک به و از سایت‏ها، اطلاعات آگهی‏ ها، آدرس IP  و اطلاعات استاندارد ورود به سایت و اطلاعات تبلیغات؛

    – اطلاعات مربوط به مکاتباتی که از طریق سامانه پینر صورت می گیرد.

    – هرگونه اطلاعاتی که برای استفاده کاربر از شناسه خود مورد نیاز باشد.

5) مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات شخصی درج شده در حساب کاربری، بر عهده کاربران می باشد. لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید این اطلاعات را برای شخص دیگری فاش نمایند. کاربران باید توجه داشته باشند که همواره و در هر شرایطی، دارنده حساب کاربری نسبت به پینر، مسئول قلمداد می گردد.

6) کاربر پینر مجاز نمی باشد اطلاعات کاربران دیگر را بدون کسب رضایت صریح آنها جمع آوری، ذخیره، استفاده و یا بازنشر نماید.

7) کاربر مجاز نمی باشد از ابزارهای ارتباطی پینر برای ارسال اسپم، هرزنامه و هر گونه مضامینی که موضوع فعالیت پینر را بی اعتبار نماید و یا بر نحوه خدمات رسانی پینر تاثیر منفی بگذارد، استفاده نماید و در صورت ارسال هر گونه مطلب، محتوا و مضمونی خلاف این ضوابط، مسوولیت قانونی ارسال این مطالب بر عهده کاربر می باشد و پینر مسوولیتی در این زمینه ندارد و کاربر خاطی ملزم به جبران خسارت وارده به پینر و اشخاص ثالث می باشد.

 

پ- مالکیت فکری پینر

حقوق مالکیت فکری پینر دارایی انحصاری پینر می باشد و تحت حمایت کلیه قوانین و مقررات مربوط به ثبت اختراعات، طرحهاي صنعتي و علائم تجاري و قوانین کپی رایت، حق تکثیر، حق نشر و موافقتنامه های داخلی و بین المللی مربوطه می باشد. هیچ شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی حق استفاده از حقوق مالکیت فکری، علائم تجاری و اطلاعات مندرج در سامانه پینر اعم از پایگاه اینترنتی، برنامه و نرم افزار پینر را ندارد، درصورت تخطی از این بند و تعرض به حقوق مالکیت فکری پینر یا هر شخص ثالثی، فرد خاطی علاوه بر مسوولیت قانونی، مسوول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده نیز می باشد.

 

ت- ابلاغ

کلیه اطلاعیه‏ ها و ابلاغ ها به نشانی ایمیل یا شماره تلفن همراهی که کاربر حین ثبت نام وارد نموده است، فرستاده می شود و در حکم ابلاغ قانونی است. لذا مسوولیت درج صحیح آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه به عهده کاربر می باشد و در صورت نامعتبر بودن آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه درج شده، ابلاغ ها دریافت شده محسوب می گردد.

 

ث- شیوه حل و فصل اختلافات

اختلافات ناشی از اجرا یا تفسیر این ضوابط و مقررات، بدواً از طریق سازش بین طرفین حل و فصل و در صورت عدم سازش، از طریق مراجع قضایی ذیصلاح در شهر گرگان که اقامتگاه قانونی پینر در آن واقع است، حل و فصل می گردد.

 

قسمت دوم- شرایط و تعهدات عمومی

 

الف- شرایط و تعهدات عمومی کاربران پینر

1) برای استفاده از هرگونه خدمات پینر و درج آگهی سن کاربر باید حداقل ۱۸ سال تمام باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل و ایجاد مسوولیتهای قانونی ناشی از درج آگهی در سامانه پینر توسط کاربری که کمتر از ۱۸ سال داشته باشد، کلیه مسوولیتهای قانونی مربوط به معاملات و درج آگهی وی در سامانه پینر متوجه شخص درج کننده آگهی و ولی قانونی وی می باشد و پینر مسوولیتی در این زمینه ندارد.

2) کاربر تعهد می نماید که کالاها و خدماتی که در آگهی درج می نماید متعلق به خود وی می باشد و یا مجوزهای لازم از سوی مالک و یا نهادهای ذیصلاح جهت فروش و ارایه آن خدمات را دارا می باشد. در صورتی که خلاف آن کشف گردد، کلیه مسوولیتهای ناشی از فروش و یا ارایه خدمات غیرمجاز به عهده کاربر بوده و پینر در این زمینه مسوولیتی ندارد. 

3) مسوولیت قانونی و حقوقی آگهی درج شده توسط کاربر در سامانه پینر به عهده کاربر می باشد. لذا مسوولیت بررسی صحت اطلاعات و مطابقت آن با قوانین و مقررات، اخلاق حسنه و عرف اسلامی برعهده کاربر بوده و کاربر تعهد می نماید که از درج آگهی های مرتبط با کالا و خدماتی که طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی غیر مجاز می باشد، خودداری نماید. بدیهی است پینر مسوولیتی در خصوص آگهی های درج شده خلاف قانون و مقررات کشور و آگهی های مخل حقوق اشخاص ثالث، ضوابط و سیاست های پینر ندارد.

4) کاربر تعهد می نماید که از روبات، اسپایدر، اسکریپر یا سایر وسایل اتوماتیک جهت دسترسی به سایت و سامانه پینر به هر دلیل و یا با هر قصدی بدون دریافت مجوز صریح و کتبی از پینر استفاده ننماید، در غیر اینصورت مسوول کلیه خسارات وارده به سامانه پینر می باشد.

5) کاربر تعهد می نماید اطلاعات درخواست شده در سامانه را به درستی اعلام نماید. پینر مسوولیتی در قبال هر گونه مشکلی که به علت عدم ثبت صحیح اطلاعات ایجاد گردد، ندارد.

6) کاربر تعهد می نماید از انجام هر عملی که ممکن است بی دلیل، ناخواسته یا به طور نامناسب فشار زیادی را به زیرساخت های فنی پینر تحمیل کند، خودداری نماید، در غیر این صورت متعهد به پرداخت خسارت وارده می باشد. میزان خسارات وارده به تشخیص کارشناسان پینر ارزیابی و اعلام می گردد.

7) کاربر تعهد می نماید از کپی کردن، جعل، خلق مجدد و ویرایش هر مضمونی از سایت‏های متعلق به اشخاص ثالث و عرضه و نمایش عمومی آن در سامانه پینر خودداری نماید مگر آنکه پیشاپیش مجوز صریح و مکتوب پینر و یا شخص ثالث مربوطه را دریافت کرده باشد.

 

ب- شرایط و تعهدات عمومی پینر

1) سامانه پینر صرفاً محلی برای معرفی جاذبه های گردشگری، هتل واقامتگاه ها، رستوران و تور (تحت عنوان درج آگهی ها) بوده و به عنوان فروشگاه یا رزرواسیون فعالیت نمی نماید و تنها خریدار و فروشنده را بدون واسطه در ارتباط مستقیم با یکدیگر قرار می دهد، لذا بررسی کیفیت، استاندارد و رعایت قوانین و مقررات کشور جهت عرضه خدمات، قانونی بودن خدمات آگهی شده و صحت مضامین آگهی‏ های کاربران بر عهده کاربر می باشد. پینر، کارمندان، مدیران و سهامداران آن هیچ مسئولیت قانونی و اخلاقی در قبال خدماتی که از طریق سامانه‏ پینر توسط اشخاص ثالث به عموم عرضه و آگهی می شود، یا درخصوص محتوای آگهی های منتشره در سامانه‏ پینر که توسط اشخاص ثالث تولید شده، ندارد و صرفاً در حدود قانون، آگهی‏ های اشخاص ثالث را در سامانه‏ پینر درج می ‏کند.

2) پینر هیچگونه مسوولیتی در معاملات فی مابین خریداران و فروشندگان ندارد. بدیهی است پینر مسوولیتی نیز در قبال از بین رفتن پول، ورود ضرر و زیان، خدشه به حسن نیت یا اعتبار، یا هرگونه خسارت مستقیم یا غیرمستقیم که ممکن است در نتیجه استفاده از سامانه پینر به کاربر وارد آید، ندارد.

3) پینر هیچ مسوولیتی در قبال لینک‏ سایت‏ها، فایل‏ها و مضامینی که توسط کاربران در سامانه‏ پینر درج و یا بارگذاری می گردد و در دسترس عموم قرار می گیرد، ندارد. بدیهی است پینر، از کیفیت خدمات یا محصولات مرتبط به این سایت‏ها، فایل ها و مضامین مطلع نبوده و آنها را تضمین نمی نماید.

4) پینر می تواند حساب های کاربری تأیید نشده یا حساب های کاربری که برای مدت طولانی فعال نبوده اند را لغو نماید و همچنین می تواند محتوای آگهی های منتشره در سامانه پینر را به منظور رعایت قوانین کشور اصلاح، ویرایش و حذف کند. در صورتی که کاربر الزامات قانونی را زیر پا گذارد، به حقوق معنوی و یا قانونی شخص ثالث تجاوز ‏کند، یا تعهدات مندرج در این ضوابط را نقض نماید، پینر می تواند برحسب مورد، خدمات و حساب کاربری کاربر را محدود نماید یا به تعلیق درآورد و یا آن را مسدود کند، به گونه ‏ای که از دسترسی کاربر به سامانه پینر ممانعت به عمل آید.

 

پ- فعالیت های ممنوعه

کاربر به هیچ عنوان نباید از طریق درج آگهی و فعالیت درسامانه پینر اعمال غیرقانونی یا مجرمانه (فعالیت های ممنوعه) مرتکب گردد. در صورت ارتکاب فعالیت های ممنوعه، پینر می تواند راساً و بدون هیچگونه اخطار قانونی، حساب کاربری کاربر را مسدود و علیه وی اقدامات قانونی لازم را به عمل آورد. بدیهی است پینر هیچگونه مسوولیتی درمورد فعالیت و آگهی که خلاف این ضوابط درج گردیده، ندارد. فعالیت های ممنوعه مندرج در ذیل من باب تمثیل بوده و محدود و منحصر به موارد ذیل نیست و هر فعالیت خلاف قوانین و مقررات حاکم بر کشور را شامل می شود:

    – توهین به ادیان رسمی کشور، قومیت ها، گویش های مختلف، توهین به اشخاص عادی و یا مقامات حکومتی؛

    – درخواست واریز وجه قبل از تحویل کالا و یا ارایه خدمات به صورت غیر حضوری؛

    – درخواست کمک نقدی از طریق آگهی و به هرروشی، انجام امور خیریه و جمع آوری کمک های مالی از طریق سامانه پینر

    – افشا یا انتشار اطلاعات کاربران و یا استفاده از این اطلاعات به هر دلیلی؛

    – تخطی از قوانین جمهوری اسلامی ایران شامل و نه محدود به قوانین جزایی، مدنی، مالی، تجاری، بانکی، مالیاتی، گمرکی، قوانین تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای، قانون ثبت اختراعات، قانون جرایم رایانه ای و قانون مبارزه با پولشویی و …..؛

    – نقض حقوق مولفین و مصنفان و هنرمندان، مخترعان، حقوق مربوط به طرح های صنعتی و علایم تجاری، حق تالیف کتب و نشریات و آثار صوتی؛

    – تقلب یا دست‏کاری در ساختار پرداخت و دریافت مبالغ و فرآیند صدور صورت حساب در سامانه پینر؛

    – اشاعه و تبلیغ های صنفی و حزبی؛

    – کم ارزش جلوه دادن محصولات داخلی و یا تحقیر و بی کیفیت نشان دادن محصولات سایر رقبا؛

    – ارسال پیامهای الکترونیکی و هرزنامه از طریق سامانه به سایر کاربران؛

    – تلاش برای مداخله و یا اخلال در سایت و سامانه پینر، استفاده از نرم افزارهای اخلالگر مانند ویروس ها، تروجان ها و کرم های اینترنتی که موجب اخلال در کار رایانه های شرکت یا سرقت اطلاعات شود؛ و

    – انجام فعالیت های ممنوع ذکر شده در سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه به آدرس http://internet.ir